Szybki kontakt
      
94 341 63 30       

Projekt realizowany przez młodą organizację pozarządową - Fundację Planeta Kreatywna

Projekt realizowany przez młodą organizację pozarządową - Fundację Planeta Kreatywna pn. "Posłuchaj to o Tobie, bajkowe rozumienie siebie i świata", kwota dofinansowania 5000,00 zł

Projekt miał na celu podniesienie kompetencji z zakresu komunikacji, została wydana płyta autorstwa organizacji z bajkami terapeutycznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w nakładzie 100 egzemplarzy. Nagrane płyty z bajkami w formie audiobooka służyły nie tylko do zajęć w czasie trwania projektu ale również do promocji Fundacji.

Zorganizowano spotkania kreatywne dla dzieci i młodzieży, w czasie których uczestnicy wykonali koszulki kreatywne oraz łapacze snów, inspiracją była bajka: "Bajka o łapaczu snów". Celem warsztatów było oswojenie się ze strachami nocnymi, rozłąką z rodzicami, przełamanie lęku, który często towarzyszy dzieciom gdy pozostają na noc same w swoim pokoju.

Podczas realizacji projektu odbywały się spotkania komunikacyjne dla dorosłych z wykorzystaniem z wykorzystaniem bajki terapeutycznej. Głównym celem spotkań była poprawa komunikacji w relacji dziecko-rodzic.

Organizowane były również spotkania indywidualne odnośnie komunikacji, w których uczestniczyli głównie rodzice nastolatków, którzy sprawiają duże problemy wychowawcze, po zakończonej realizacji projektu Fundacja objęła te rodziny pomocą terapeutyczną.

Działania Fundacji można śledzić na ich profilu:

https://www.facebook.com/planetakreatywna/A
A
A
Generator wniosków NOWEFIO na lata 2021-2023