Szybki kontakt
      
94 341 63 30       

Podziel się pasją czytania

Projekt zrealizowany przez Grupę nieformalną z Bobolic

Termin realizacji: 01.06.2022 - 31.08.2022 r.

Kwota dofinansowania: 5 000,00 zł

Projekt  pn. "Podziel się pasją czytania" zakładał zakup 3 mini bibliotek i postawienie ich na terenie Gminy Bobolice w miejscach ogólnodostępnych w przestrzeni publicznej. Są one dostępne 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę dla wszystkich chętnych. Mini biblioteki dają możliwość wypożyczenia, zostawiania i zabierania książek. Ponadto idea "bookcrossingu", na zasadzie której funkcjonować będą mini biblioteki promuje zachowania ekologiczne, ponieważ książki nie są wyrzucane, a przekazywane dalej i "krążą" wśród czytelników. Ta niekonwencjonalna forma popularyzowania książek poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej” zwraca uwagę społeczności lokalnej na ochronę środowiska i uczy dobrych zachowań już od najmłodszych lat.
Również w ramach projektu odbyły się 3 spotkania Booktalking - gawędy o książce w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki i Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz akcję zbierania książek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach.

https://biblioteka.bobolice.pl/wydarzenia/621/otwarcie-biblioteczki-w-plenerze-w-parku-miejskim-na-skarpie-w-b

https://www.facebook.com/BibliotekaBobolice/posts/pfbid0P9i16oJnkPcJNQV6pzWd7cN4ypBtrsA5H7Z7yjr1VXDjTLTG9rUsyeAgZuzoFSxYl


A
A
A
Generator wniosków NOWEFIO na lata 2021-2023